MOTOKROSOVÉ OKULIARE

Prinášame Vám pár rád a tipov pri výbere motokrosových, štvorkolkových okuliarov.

Pri kúpe motokrosových okuliarov ich skúšajte zásadne na Vašej nasadenej prilbe, musia sedieť do otvoru čo najlepšie. Ideálne ak vyplnia čo najviac priestoru tak aby bola tvár čo najviac chránená.
okuliare_100_percent

Sklo okuliarov je dobre chrániť strhávačkami, alebo systémom Roll Off, ktorý tiež zabezpečí pri jazde lepší výhľad pri znečistení.
Strhávacie fólie sa pripevňujú pred jazdou na predpripravené piny na skle okuliarov. Následne po znečistení sa ručne strhávajú počas jazdy.
Roll Off systém funguje na princípe priehľadnej pásky, ktorá je uložená v cievkach po oboch stranách okuliarov z ktorých pomocou systému prevíja z jednej na druhú stranu. Pre tento systém sa dá zakúpiť tiež automatický systém ROLL OFF RISK RACING RIPPER, ten ťahá lanko vďaka bezdrôtovému tlačidlu na riadidlách, aby zorné pole vyčistil za menej ako sekundu!
Bezdrôtová hlavová jednotka eliminuje potrebu zložiť ruky z riadidiel, aby ste dosiahli a vytiahli rolovacie lanko.
strhavacky_vs_roll_off

Je dobré ak sa k okuliarom dajú zakúpiť aj náhradné sklá, na výber bývajú číre, dymové, zrkadlové a taktiež dvojsklá, ktoré sú ideálne pri chladnejšom počasí, kde zabraňujú roseniu zvnútra.
skla_pre_okuliare

O motokrosové okuliare hlavne o ich sklo je potrebné sa pravidelne starať a udržiavať ho v čistote. Sklo čistite po vybratí z okuliarov pod tečúcou vodou a opatrne ho otierajte mäkkou vlhkou handričkou, servítkou. Na vnútornú stranu sa neodporúčajú používať žiadne čistiace prostriedky, pretože niektoré mávajú vrstvu proti zahmlievaniu a mohla by sa poškodiť.