JAZDA NA ŠTVORKOLKE V ZIMNOM OBDOBÍ A V TEPLE

V zimnom období oceníme komfort počas jazdy, ktorý zabezpečí kvalitné oblečenie a taktiež doplnky, ako výhrev rukovätí, palca či sedadla.
Na trhu je ich veľký výber od mnohých výrobcov v rôznych prevedeniach a cenách.

vyhrievane_rukovate_pre_štvorkolkyvyhrievane_sedadlo_pre_štvorkolky
Ak má štvorkolka plyn na páčku, dbajte na to aby bola sada aj s výhrevom palca. Je to tzv. dvojzónový výhrev.  V prípade, že zakúpime bez výhrevu palca  je potom potrebné zakúpiť ho samostatne a dorábať kabeláž čo sa nám aj predraží.
Vybrať si môžeme aj štvorzónové výhrevy rúčok a palca, tie majú možnosť pripojiť k ovládaču aj ďalšie doplnky ako napr. výhrev sedadla, vesty, topánok.... a tie jednoducho môžeme ovládať z jedného miesta. Sú síce drahšie no všetko vieme ovládať komfortne z jedného miesta, bez potreby montáže iných vypínačov.
Ohrev sedadla sa inštaluje pod poťah sedadla. Ovláda sa pomocou priloženého vypínača cez relé, alebo pripojením k spomínanému ovládaču rukovätí ,čo sme spomínali vyššie.
Video-návod montáže vyhrievaných rúčok:

V prípade, že nie je možnosť inštalácie vyhrievaných rukovätí  dajú sa zakúpiť vyhrievané rukavice, ktoré môžu byť napájané z integrovanej batérie alebo z 12V zapaľovača. Pomôžu aj chrániče rúk (blastre), ktoré zabránia priamemu prúdeniu vzduchu a taktiež návleky na ruky.

blastre_pre_stvorkolky

NAVLEKY_NA_RUKY_PRE_STVORKOLKY